.
  • Biżuteria

  • Jewellery

Zdrowy bursztyn - właściwości bursztynu

O tym, że bursztyn posiada wiele właściwości leczniczych wiadomo już od dawien dawna. Niektórzy wierzą również w magiczną moc jantaru. Biżuteria z bursztynu noszona jest przez wielu także jako talizman. Jakie są zdrowotne właściwości bursztynu?

Dobroczynne właściwości bursztynu znane są ludziom od wieków. Już w epoce kamienia bursztynowe wisiorki traktowane były jako amulety - na przykład w łowiectwie. Starożytni Rzymianie używali jantaru jako ozdoby, która oprócz swego niezaprzeczalnego uroku miała posiadać również ochronną moc. Medycyna okresu średniowieczna również wiele mówiła o pozytywnym oddziaływaniu bursztynu. Wiara w magię i siłę bursztynu nie zniknęła także w kolejnych epokach, lecz niezmienna przetrwała przez wieki. 

Współcześnie już wiemy, że to co intuicyjnie wyczuwali nasi przodkowie, nie jest wymysłem zamierzchłych czasów. Bursztyn rzeczywiście korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Udowodniono, że kwas bursztynowy jest środkiem przeciwzapalnym oraz antytoksycznym. Pobudza ponadto system nerwowy i reguluje pracę nerek. Takie dobroczynne działanie bursztynu zawdzięczamy zawartym w nim mikroelementom. Nie bez powodu, nalewka bursztynowa stosowana jest w leczeniu kataru, infekcji dróg oddechowych oraz anginy i grypy. Co więcej, radiesteci niejednokrotnie podkreślają, że jantar to „kamień życia”, gdyż występujące w nim jony ujemne, wpływają korzystnie na naszą odporność. Bursztyn dobrze działa także na ludzką psychikę. Ponadto okazuje się, że jeżeli przyłożymy go w okolice splotu słonecznego – bursztyn będzie normalizował pracę serca i układ krążenia. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc wisior z bursztynem, który wpłynie korzystnie nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale sprawi, że będziemy wyglądać wyjątkowo elegancko. Zdrowie plus elegnacja - czego chceć więcej? 

Ambermoon - elegancka biżuteria z bursztynem, idealny prezent dla eleganckiej kobiety!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl